Інформація про отримання дозволу для ознайомлення про отримання дозволу для ознайомлення з нею громадськості

(популярне резюме вищевикладеного для подачі в засоби масової інформації для ознайомлення з громадськістю)

 

 

13. Інформація про отримання дозволу для ознайомлення з нею громадськості.

13.1. Контактні дані суб’єкта господарювання:

повне найменування юридичної особи ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АГРОФІРМА МАЛИНІВСЬКА»

ідентифікаційний код суб’єкта господарювання в ЄДРПОУ 30853543;

місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи – підприємця – 11641, Житомирська обл., Коростенський р-н, село Пиріжки, назва об’єкта / промислового майданчика : ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АГРОФІРМА МАЛИНІВСЬКА»

код Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад -  UA 18060130330094835

прізвище, ім'я, по батькові контактної особи -  Ганганов Володимир Миколайович

посада Генеральний директор,

телефон +38(097)-531-25-40,

електронна пошта - E-mail: malyno811@ukr.net

назва виду економічної діяльності об’єкта за КВЕД (код видів економічної діяльності згідно із загальним класифікатором видів економічної діяльності) 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур (основний)

відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля, в якому визначено допустимість провадження планованої діяльності, яка згідно з вимогами Закону України “Про оцінку впливу на довкілля” підлягає оцінці впливу на довкілля -  Діяльність підприємства не підлягає отриманню висновку з оцінки впливу на довкілля, відповідно до вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

13. 2. Перелік та загальний опис виробництв, технологічних процесів, технологічного устаткування об’єкта

13. 2.1. Виробнича структура об’єкта

На проммайданчику проходить розведення великої рогатої худоби мясної породи. Поголів’я ВРХ налічує – 960 голів.  Для підгодівлі ВРХ використовують за рік: зелену масу (355 т), соломи (606 т), та зерно (505 т). Кількість продукції - м'яса за рік – 432 т.

Молочно – товарний комплекс утримання великої рогатої худоби (ВРХ) ПРИВАТНОГО (ПРИВАТНО-ОРЕНДНОГО) СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА «МАЛИНІВСЬКЕ» займається вирощуванням  корів мясної породи на 960 голів (5 корівників).

Молочно-товарний комплекс розташований на власній земельній ділянці (Додатки 8, 9 Договір купівлі - продажу).

 Земельна ділянка:

-  площею 1,6557 га кадастровий номер 1823485200:10:000:0093;

 - площею 1,9843 га,  кадастровий номер 1823485200:10:000:0094;

- площею 1,3089 га, кадастровий номер 1823485200:10:000:0095;

- площею 2,000 га,  кадастровий номер 1823485200:10:000:0096;

- площею 1,7432 га,  кадастровий номер 1823485200:10:000:0097;

- площею 2,000 га, кадастровий номер 1823485200:10:000:0098.

Потужність підприємства:

продуктивність комплексу – 960 голів ВРХ на рік.

кількість корівників – 5 шт.

Режим роботи підприємства:

кількість днів - 365;

кількість робочих змін в період міжциклової профілактичної перерви – 1 зміна;

кількість робочих годин у зміну – 8 год;

чисельність працюючих – 20 чол. (з них 16 робітників, 4 - ІТР).

Режим роботи комплексу планується у три зміни тривалістю по 8 годин кожна протягом 365 днів на рік.

Весь технологічний процес виробництва молока буде складатися з 4-х основних процесів:

 – утримання;

– годування;

 – гноєвидалення;

– продаж ВРХ живою вагою.

Утримання тварин

На комплексі передбачається утримання тварин – групове стійлове безприв’язне. Даний спосіб утримання тварин сприяє скороченню витрат праці та кращому використанню механізації.

 Тваринницькі приміщення будуть комплектуватися дорослими тваринами та ремонтного молодняку: корови, первістки віком від 25 до 26 місяців, телички віком до 40 днів. Стійлові приміщення будуть обладнані ізольованими секціями для розміщення технологічних груп корів. Формування таких груп буде проводитися з урахуванням фізіологічного стану тварин.

Природна вентиляція через аераційний ліхтар забезпечить оптимальну швидкість руху повітря в корівниках і величину повітрообміну. Управління параметрами вентиляції буде здійснюватися за допомогою вентиляційних штор, встановлених по повздовжніх фасадів корівників на всю висоту стіни, шляхом збільшення (зменшення) відкритого отвору.

М'ясну худобу (корови, нетелі, ремонтні телиці, бугайці до 12-15 міс. віку) утримують безприв'язно в полегшених приміщеннях на глибокій підстилці з годівлею на вигульно-кормових майданчиках. Худоба м'ясного напряму протягом усього року утримується у групових секціях без прив'язі.

На час отелення та у перші 15-20 днів життя новонароджених телят від корів відокремлюють у певну секцію із переносними годівницями та окремими автонапувалками. В секціях для отелення і для утримання телят щоденно підстилають свіжу підстилку у великих об'ємах.

Молодняк старше 7-8 місяців утримується в окремих секціях групами, які комплектуються з урахуванням віку та статі. У зимовий період телят і молодняк до 12-місячного віку годують у приміщенні.

Кастрованих бугайців старше 2-х років утримують окремо, нетелів утримують разом із коровами для кращого звикання до умов під час подальшого використання.

 Майданчики ділять на секції. Між майданчиками з секціями обладнують проїзд, не менше 3 м у ширину, по обидва боки від якого розташовують годівниці. Це дозволяє без труднощів проводити роздачу повнораціонних кормів із використанням кормозмішувача та кормороздавача. Напувають тварин з автонапувалок, які встановлюють у приміщеннях, секціях, де утримують худобу, або на вигульно-кормових майданчиках.

В літній період тварин виганяють неа випас на поля.

Взимку  тварини знаходяться в корівниках, поділених перегородками на секції з двома рядами годівниць і проїздом шириною 2,5 м у центрі споруди. Навіть узимку тваринам забезпечують вигул поблизу приміщення.

Утримання м'ясної худоби складається із трьох технологічних періодів:

-                    утримання корів з телятами на підсосі.

-                    дорощування молодняку.

-                    відгодівля.

Безприв'язний спосіб утримання корів з телятами на підсосі в полегшених приміщеннях або на відкритих вигульних майданчиках як найбільш простий, що забезпечує високу продуктивність м'ясної худоби, низьку собівартість яловичини і високу продуктивність праці.

Вигульні майданчики влаштовують таким чином: всередині загону під навісом до настання холодів укладають шар соломи завтовшки 40 – 50 см. Протягом зими підстилку вносять з розрахунку 1-3 кг на голову.

Годування та напій корів

Система водопостачання буде забезпечувати постійну подачу води для напування тварин. По центру корівника запланований кормовий проїзд з кормовою огорожею.

Технологічний процес приготування силосу (сінажу) включає наступні операції: скошування та подрібнення рослин з навантаженням у транспортні засоби; доставка маси і завантаження маси до силосної ями, розрівнювання і ущільнення; герметизація маси і укриття для запобігання промерзання. Силос зберігається в силосній бурті.

 Завантаження маси і ущільнення будуть проводити важкими колісними тракторами, укриття – поліетиленовими стабілізованими плівками.

Сіно використовується для приготування кормосуміші для годування тварин.

Солома використовується в якості підстилки в клітинах для обсушування телят, в боксах для утримання телят віком до 40 днів та родильних боксах. Роздача кормів буде проводитися два рази на добу кормораздатчиком. Корми, завантажуються в кормозмішувач за допомогою навантажувача. Після приготування зволожена суміш роздається на кормовий стіл. Процес приготування корму, виключає виділення в повітря робочої зони комбікормового пилу.

Гноєвидалення

Процес гноєвидалення на молочно-товарному комплексі буде складатися із послідовно взаємопов’язаних операцій з видалення та вивозу для переробки чи утилізації. Прибирання приміщень для утримання корів будуть проводитися за технологічними картами в строго заданій послідовності під час вигулу корів, а саме відсутності тварин в місці утримання.

По мірі накопичення буде здійснюватися переміщення (вивіз) гною в спеціально відведене місце за межами території майданчику.

Тверді та рідкі побутові відходи будуть вивозитись відповідно до укладених договорів.

Ветеринарно-санітарні заходи

 Відповідно до ветеринарно-санітарних вимог буде забезпечуватися сувора ізоляція всього комплексу і навіть окремих приміщень. На центральному в'їзді передбачений контрольно-пропускний пункт (КПП).

В’їзд транспорту у виробничу зону відбувається через постійно функціонуючий дезбар’єр, які заповнені дезінфікуючим розчином для коліс (3 % водний р-н гідроксиду натрію).

 Будівля розміщена на території комплексу для обслуговування та проведення спільних профілактичних санітарних заходів, щодо попередження заносу обслуговуючим персоналом, відвідувачами збудників інфекційних та інвазійних захворювань тварин, а також для попередження поширення виявленого захворювання за межі комплексу.

 Вхід на території комплексу та вихід здійснюється тільки через контрольно-пропускний пункт. Всіх тварин будуть піддавати ветеринарному огляду і обов’язково досліджувати на туберкульоз, бруцельоз, лейкоз, лептоспіроз, вібріоз і трихомоноз, гельмінтоносійство, корів також перевіряють з метою виявлення захворювань молочних залоз, патології ратиць і кінцівок.

Враховуючи епізоотичний стан господарства, тварин імунізують проти сибірки, дерматомікозу та інших захворювань. На комплексі буде суворе дотримання ветеринарно-санітарних правил утримання ВРХ і гігієни обслуговуючого персоналу.

Постійно здійснюється вирішення завдання по профілактиці інфекційних та інвазійних хвороб. Охорона стад таких господарств від занесення інфекції є головною ланкою господарської діяльності, оскільки здоров’я худоби є фактором, який визначає економічну ефективність галузі.

У приміщеннях для утримання тварин дезінфекція буде проводитися після їх звільнення від тварин. Дезінфекцію проводять вологим методом. Для дезінфекції застосовують розчин гіпохлориту натрію, з вмістом 3 % активного хлору, 4 % гарячий розчин їдкого натрію, 6 % розчин формальдегіду. Для знезараження гнойових каналів при їх розкритті будуть використовути 8 % розчин формальдегіду. Розчини формальдегіду і гіпохлориту натрію застосовують у вигляді аеросуспензій з розрахунку 200 мл/м2 , витримка 4 години, а розчини їдкого натрію методом зрошення з розрахунку 1 л/м2 , витримка 1 година. Інші ветеринарно-санітарні заходи будуть здійснюватися (дегельмінтизація, дезинвазія, дезінсекція тощо) здійснюється згідно Ветеринарним законодавством України.

Заходи щодо пожежній безпеці

Пожежна безпека при експлуатації буде забезпечуватися комплексом рішень, спрямованих на попередження виникнення аварійних ситуацій, а також створення умов, що забезпечують успішну їх ліквідацію пожежі і евакуацію людей:

 – заборона паління на території;

– будівлі виконані у відповідності до вимог пожежної безпеки ;

 – постійно проводиться контроль своєчасного ремонту та здійснюється правильне технічне обслуговування електрообладнання;

 – регулярне здійснюється внутрішня перевірка роботоспроможності запірної, регулюючої та запобіжної арматури, системи контролю автоматики;

– у разі необхідності проведення ремонтних робіт приймаються всі попереджувальні заходи по видаленню вогненебезпечних відходів в радіусі не менше 10м від місця проведення робіт;

– забезпечується комплектація пожежного щита первинними засобами пожежогасіння;

– майданчик забезпечений первинними засобами пожежогасіння: водою, піском, вогнегасниками та протипожежним інвентарем;

– для захисту від ураження електричним струмом і мінімізації ймовірності виникнення аварійних ситуацій всі металеві частини електрообладнання, технологічного обладнання, всі види металоконструкцій занулені і заземлені шляхом з’єднання з нульовим проводом мережі, внутрішнім контуром заземлення.

При здійсненні господарської діяльності обслуговуючий персонал підприємства буде виконувати свої обов’язки суворо у відповідності з технологічними інструкціями / правилами експлуатації, які будуть затверджені для впровадження керівництвом підприємства.

До основної виробничої діяльності підприємства відноситься вирощування зернових, технічних культур. На території проммайданчику буде зберігатись зерно в зерноскладу – у кількості – 500 т/рік. Зерно для годівлі ВРХ зберігається в мішках в закритому приміщенні, і не є джерелом викиду.

Транспортне забезпечення

Транспортне забезпечення при експлуатації буде здійснюватися автотранспортом Замовника.

В період експлуатації комплексу буде задіяна автомобільна техніка для підвезення кормів, транспортування підстилки та прибирання гною.

На території об’єкта до джерел постійного шуму буде відноситися технологічне та вентиляційне обладнання, до джерел непостійного шуму - автомобільний транспорт по території об’єкту, завантажувально-розвантажувальні роботи.

У відповідності до характеристик обладнання джерел ультразвуку на майданчику не передбачається.

Джерелами вібрації на виробничих площах є технологічне та вентиляційне обладнання, а також рух автотранспорту. Вібраційний вплив об’єкту,  на навколишнє середовище може бути оцінений як незначний та слабий.

До джерел електромагнітного випромінення об’єкту відноситься все електрообладнання. Вплив електромагнітних випромінювань від проммайданчику на навколишнє середовище може бути оцінений як незначний та слабкий.

У відповідності до характеристик планованої діяльності, установка та експлуатація джерел іонізуючого випромінення не передбачається.

Об’єкт знаходиться за межами зон охорони пам’яток культурної спадщини, охоронних зон об’єктів природно-заповідного фонду, прибережних смуг, зони охорони археологічного культурного шару, зон охорони ландшафту, меж історичних ареалів, зон регулювання забудови та інших зон.

На  території комплексу знаходяться наступні будівлі та споруди:

- приміщення утримання ВРХ №№1 – 5;

- склад зберігання зерна;

- вагова;

- приміщення ветеринара;

- дезбар’єр;

- силосна бурта;

- артезіанська свердловина;

- складські приміщення.

 

13. 2.2. Перелік видів продукції, що випускається на об’єкті. 

Продукція (готова продукція та напівфабрикати,які відпускає підприємство споживачам)

Таблиця 2.2

№ з/п

Вид продукції

Річний випуск

1

2

3

1

М'ясо

432 т

13. 2.3. Матеріальні баланси

Найменування виробничого процесу чи окремої операції у розрізі у яких складений матеріальний баланс :  

Таблиця 2.3

Сировина на вході

Продукція на виході

Назва

Річне використання

Назва

К-ть

Зелена маса

355 т

М'ясо

432 т

Солома

606 т

Зерно для годівлі ВРХ

505 т

Препарат Бровадез

0,005 т


13. 2.4.1. Перелік та опис виробництв

Виробництво:II Виробничі процеси ( стаціонарні джерела ),  виробничий майданчик № 1

Тип процесу основний

Таблиця 2.4.1.

№ з/п

Код устаткування

Найменування устаткування

1

610402

ентеральна (кишкова) ферментація /інша рогата худоба

2

210621

переробка сільськогосподарської продукції

13. 2.5.1. Опис та місце розташування виробництв та технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології

Технологічне устаткування, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології відсутнє.

13. 2.6.1. Виробничі потужності, режим роботи устаткування, баланс часу роботи устаткування 

Режими роботи устаткування приведено в таблиці 3.1.

Баланс часу роботи устаткування приведено в таблиці 3.1.

Терміни введення в експлуатацію технологічного устаткування – 2024, нормативний строк його амортизації - 50 років, дата проведення останньої реконструкції або модернізації технологічного устаткування – -.

Опис устаткування по джерелам

Таблиця 2.6.1

джер.

Найменування технологічного устаткування

Призначення технологічного устаткування

Продуктивність технологічного устаткування

Проектна виробнича потужність

Фактична виробнича потужність

Баланс часу роботи, год/рік

1

Аераційний ліхтар  корівника

Приміщення утримання ВРХ №1

-

-

-

6120

2

Аераційний ліхтар  корівника

Приміщення утримання ВРХ №2

-

-

-

6120

3

Аераційний ліхтар  корівника

Приміщення утримання ВРХ №3

-

-

-

6120

4

Аераційний ліхтар  корівника

Приміщення утримання ВРХ №4

-

-

-

6120

5

Аераційний ліхтар  корівника

Приміщення утримання ВРХ №5

-

-

-

6120

6

Силосна бурта

Силосна бурта

-

-

-

4380

7

Дезбарєр

Дезбарєр

-

-

-

2032

8

Пройми воріт зерноскладу

Навантажувач ЗМ-60

60 т/годину

60 т/годину

60 т/годину

34

13. 2.7.1. Термін введення та інші строки, пов'язані з експлуатацією технологічного устаткування.

Терміни введення в експлуатацію технологічного устаткування, нормативний строк його амортизації, дата проведення останньої реконструкції або модернізації технологічного устаткування, зміни показників продуктивності устаткування внаслідок реконструкції у порівнянні з проектними показниками наведено у таблиці:

Таблиця 2.7.1 Таблиця 2.7.1

джер.

Найменування технологічного устаткування

Дата введення в експлуатацію

Нормативний строк амортизації, років

Дата проведення останньої реконструкції

1

Приміщення утримання ВРХ №1

2024

50

-

2

Приміщення утримання ВРХ №2

2024

50

-

3

Приміщення утримання ВРХ №3

2024

50

-

4

Приміщення утримання ВРХ №4

2024

50

-

5

Приміщення утримання ВРХ №5

2024

50

-

6

Силосна бурта

2024

50

-

7

Дезбарєр

2024

50

-

8

Навантажувач ЗМ-60

2024

50

-

Терміни введення в експлуатацію технологічного устаткування – 2024, нормативний строк його амортизації - 50 років, дата проведення останньої реконструкції або модернізації технологічного устаткування – -.

 

14. Відомості щодо виду та обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

14.1. Перелік видів та обсягів забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами

Таблиця 6.1

№  з/п

Забруднююча речовина

Фактичний обсяг викидів (т/рік)

Потенційний обсяг викидів (т/рік)

Порогові значення потенційних викидів для взяття на державний облік (т/рік)

 

код

найменування

 

1

2

3

4

5

6

 

1

04003/

303

Аміак

2,7125

2,7125

1,500

 

2

05002/

333

Сірководень

0,2094

0,2094

0,030

 

3

11048/

1071

Фенол

0,0192

0,0192

0,100

 

4

11000/

1314

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) / Альдегід пропіоновий (пропаналь)

0,1427

0,1427

1,500

 

5

11000/

1531

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС)

Кислота капронова

0,1713

0,1713

1,500

 

6

11000/

1715

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС)

(Метилмеркаптан)

0,0192

0,0192

1,500

 

7

11000/

1707

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС)

(Диметилсульфід)

0,0571

0,0571

1,500

 

8

11000/

1819

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС)

(Диметиламін)

1,2563

1,2563

0,010

 

9

3000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційова-них за складом

8,571095

8,571095

3,000

 

10

12000/

410

Метан

11,4215

11,4215

10,000

 

11

07000/-

Вуглецю діоксид

1808,387

1808,387

500,00

 

12

‌03000/

10268

Амонію хлорид

0,0005

0,0005

1,0

 

13

11028/

1555

Кислота оцтова

0,322017

0,322017

0,8

 

14

11000/

1051

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС)

Спирт ізопропіловий

0,283824

0,283824

1,500

 

15

11000/

1054

Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС)

Спирт пропіловий

1,30559

1,30559

1,500

 

16

11021/

1240

Етилацетат

0,416275

0,416275

1,0

 

17

03000/

154

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційова-них за складом / Гіпохлорит натрію

0,036196

0,036196

3,0

 

18

11006/

1317

Ацетальдегід

0,83255

0,83255

0,03

 

19

11049/

1325

Формальдегід

0,0012

0,0012

0,1

 

20

15000/349

Хлор

0,02304

0,02304

0,1

 

Усього для підприємства

1836,188487

1836,188487

-

 

Найбільш поширені забруднюючі речовини

 

1

2

3

4

5

6

 

1

06000
337

Оксид вуглецю

0,0058

0,0058

1,5

 

2

3000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційова-них за складом

8,571095

8,571095

3

 

3

03001
154

Натрію гіпохлорид

0,036196

0,036196

1

 

4

03001
10268

Амонію хлорид

0,0005

0,0005

1

 

5

04001
301

Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту

0,0017

0,0017

1

 

6

05000
1707

Диметилсульфід

0,0571

0,0571

2

 

7

05000
1715

Метилмеркаптан(газ)

0,0192

0,0192

2

 

8

05002
333

Сірководень

0,2094

0,2094

0,03

 

9

11049
1325

Формальдегід

0,0012

0,0012

0,1

 

Усього

 

 

8,902195502

8,902195502

 

 

 

Небезпечні забруднюючі речовини

 

1

2

3

4

5

6

 

1

10002
1819

Діметиламін

1,2563

1,2563

0,01

 

2

11006
1317

Ацетальдегід

0,83255

0,83255

0,03

 

3

11021
1240

Етилацетат

0,416275

0,416275

1

 

4

11028
1555

Кислота оцтова

0,322017

0,322017

0,8

 

5

11048
1071

Фенол

0,0192

0,0192

0,1

 

6

15000
349

Хлор

0,02304

0,02304

0,1

 

Усього

 

 

2,869382

2,869382

 

Інші забруднюючі речовини, присутні у викидах об’єкта

 

1

2

3

4

5

6

 

1

12000
410

Метан

11,4215

11,4215

10

 

2

04003
303

Аміак

2,7125

2,7125

1,5

 

3

11000
1051

Спирт ізопропіловий

0,283824

0,283824

1,5

 

4

11000
1054

Спирт пропіловий

1,30559

1,30559

1,5

 

5

11000
1314

Альдегід пропіоновий (пропаналь,метилоцтовий альдегід)

0,1427

0,1427

1,5

 

6

11000
1531

Кислота капронова

0,1713

0,1713

1,5

 

7

11000
2754

Вуглеводні гpаничні С12-С19(розчинник РПК-265 П та інш.)

0,0035

0,0035

1,5

 

Усього

 

 

1824,427514

1824,427514

 

Забруднюючі речовини, для яких не встановлені ГДК (ОБРД) в атмосферному повітрі населених міст

 

1

2

3

4

5

6

 

1

7000

Вуглецю діоксид

1808,3866

1808,3866

500

 

Усього

 

 

1808,3866

1808,3866

 

 


14.2 Характеристика устаткування очистки газів

Таблиця 6.4. Характеристика установок очистки газів

Номер джерела викиду

Наймену-
вання ГОУ

Забруднюючі речовини, за якими проводиться газоочистка

Ступень очищення

Назва та тип установки очистки газу

На вході в ГОУ

На виході з ГОУ

Ступінь очищення газу, %

об'ємна витрата газопи-
лового потоку, м3

масова концен-
трація, мг/м3

масова витрата, г/с

об'ємна витрата газопи-
лового потоку, м3

масова концен-
трація, мг/м3

масова витрата, г/с

CAS № / CAS

код

наймену-
вання

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

Джерела утворення – відсутні.

 

14.3 Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами від об’єкта / промислового майданчика та дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин від виробничих і технологічних процесів, технологічного устаткування (установок)

 

Таблиця 6.7. Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами від об'єкта / промислового майданчика

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

код

найменування

1

2

3

06000

Оксид вуглецю

0,006

07000

Вуглецю діоксид

1808,387

12000

Метан

11,422

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

8,571

03001

Натрію гіпохлорид

0,036

03001

Амонію хлорид

0,001

04001

Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту

0,002

04003

Аміак

2,713

05000

Метилмеркаптан(газ)

0,019

05000

Диметилсульфід

0,057

05002

Сірководень

0,209

10002

Діметиламін

1,256

11000

Кислота капронова

0,171

11000

Спирт пропіловий

1,306

11000

Спирт ізопропіловий

0,284

11000

Вуглеводні гpаничні С12-С19(розчинник РПК-265 П та інш.)

0,004

11000

Альдегід пропіоновий (пропаналь,метилоцтовий альдегід)

0,143

11006

Ацетальдегід

0,833

11021

Етилацетат

0,416

11028

Кислота оцтова

0,322

11048

Фенол

0,019

11049

Формальдегід

0,001

15000

Хлор

0,023

 

Усього для підприємства:

27,814*

 

Таблиця 6.8. Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин від виробничих і технологічних процесів, технологічного устаткування (установок)

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки) "інша рогата худоба" код 610402

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

код

найменування

1

2

3

06000

Оксид вуглецю

0,006

07000

Вуглецю діоксид

1808,387

12000

Метан

11,422

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом

8,571

03001

Натрію гіпохлорид

0,036

03001

Амонію хлорид

0,001

04001

Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту

0,002

04003

Аміак

2,713

05000

Метилмеркаптан(газ)

0,019

05000

Диметилсульфід

0,057

05002

Сірководень

0,209

10002

Діметиламін

1,256

11000

Кислота капронова

0,171

11000

Спирт пропіловий

1,306

11000

Спирт ізопропіловий

0,284

11000

Вуглеводні гpаничні С12-С19(розчинник РПК-265 П та інш.)

0,004

11000

Альдегід пропіоновий (пропаналь,метилоцтовий альдегід)

0,143

11006

Ацетальдегід

0,833

11021

Етилацетат

0,416

11028

Кислота оцтова

0,322

11048

Фенол

0,019

11049

Формальдегід

0,001

15000

Хлор

0,023

 

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою)

27,814*

 


14.4 Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва містить характеристику найкращих існуючих технологій виробництва, які не потребують надмірних витрат, та найкращих доступних технологій та методів керування для виробництв та технологічного устаткування

Для існуючого об’єкта / промислового майданчика впроваджуються найкращі існуючі технології виробництва, які не потребують надмірних витрат, а саме: технології найбільш ефективні з точки зору попередження, мінімізації або нейтралізації забруднюючих речовин, доступних будь-якому суб’єкту господарювання, який має відповідний тип виробництва (устаткування). Впровадження цих технологій передбачає підготовку робітників, методи роботи, інструменти контролю. Вартість використання таких технологій не повинна бути надмірною у порівнянні з природоохоронним результатом.

Для новоствореного об’єкта / промислового майданчика для виробництв та технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи керування, впроваджуються найкращі доступні технології та методи керування, які включають в себе технологічні процеси, методи проєктування, виготовлення, обслуговування, експлуатації, виводу з експлуатації устаткування, які розроблені так, що можуть бути застосовані при умові економічної та технічної доцільності, доступні з точки зору витрат і переваг і є найбільш ефективними для досягнення високого рівня захисту навколишнього природного середовища в цілому.

 

Таблиця. Інформація про заходи щодо впровадження найкращих доступних технологій та методів керування для виробництв та технологічного устаткування (для об'єктів першої групи)

Код виробничого і технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

Найменування заходу

Строк виконання заходу

Номер джерела викиду на карті-схемі

Загальний обсяг витрат за кошторисною вартістю, тис. грн.

Очікуване зменшення викидів забруднюючих речовин після впровадження заходу, т/рік

1

2

3

4

5

6

Примітка:

у графі 1 - вказується код та назва виробничих та технологічних процесів, до якого відносяться джерела утворення забруднюючих речовин, відповідно до EMEP/EEA Emission Inventory Guidebook (Керівництво по інвентаризації атмосферних викидів (CORINAIR)).

 


14.5  Перелік заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин

 

Заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин відсутні

 

14.6. Оцінка впливу викидів забруднюючих речовин на стан забруднення атмосферного повітря, що здійснюється за даними результатів розрахунків розсіювання

Гігієнічним критерієм для визначення гранично допустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферу є відповідність їх розрахункових концентрацій на межі СЗЗ гігієнічним регламентам.

Надано аналіз одержаних результатів розрахунків розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, проведених на електронно-обчислювальних машинах (далі – ЕОМ) за програмами розрахунку розсіювання (вказується найменування програми).

Визначення доцільності проведення розрахунку розсіювання забруднюючих речовин на ЕОМ проводиться відповідно до вимог пункту 5.21 розділу 5 ОНД-86.

Розмір розрахункового майданчика визначається згідно з пунктом 2.19 розділу 2 ОНД-86 і повинен бути розміром 50 висот найвищого джерела викиду, але не менше ніж 2 кілометри. Розрахунок забруднення на ЕОМ проводиться з кроком сітки в залежності від класу об’єкта / промислового майданчика, а саме: 1, 2 клас – 250 метрів, 3 клас – 100 метрів, 4 клас – 50 метрів, 5 клас – 25 метрів.

У разі великого розрахункового майданчика та маленького кроку сітки доцільно проведення розрахунків розсіювання забруднюючих речовин на ЕОМ за 2-ма розрахунковими майданчиками:

оціночний – розміром 50 висот самої високої труби, але не менше ніж 2 кілометри, з кроком сітки, яка дорівнює розміру СЗЗ;

розрахунковий – розміром не менше 2 кратного розміру нормативної СЗЗ та кроком сітки у залежності від класу об’єкта / промислового майданчика (для високих джерел – розмір розрахункового майданчика повинен бути не менше 20 висот найвищого джерела викиду).

Результати проведених розрахунків забруднення атмосфери на ЕОМ таблиця за результатами розрахунку концентрацій у заданих точках розрахункового майданчика надається за такими речовинами або групами сумацій, максимальна концентрація яких перевищує 0,4 гігієнічного регламенту.

Концентрація забруднюючих речовини на межі СЗЗ не перевищують ГДК. Виходячи з даних розрахунків розсіювання перевищень гігієнічних нормативів не виявлено. Необхідності у корегуванні санітарно-захисної зони немає. Розрахунок розсіювання забруднюючих речовин проведений автоматизованою системою «ЕОЛ-h»  та наведений в Додатку.

 


15. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин, які віднесені до основних джерел викидів, та пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин, які віднесені до інших джерел викидів.

1.1) Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин, які віднесені до основних джерел викидів

Таблиця 9.1. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин, які віднесені до основних джерел викидів

Номер джерела викидів:
Місце розташування джерела викиду:
Максимальна витрата викиду, кубічних метрів на секунду:
Висота викиду, метрів:

Найменування забруднюючих речовин

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений гранично допустимий викид

Строк досягнення

мг/м3

г/с

1

2

3

4

5

-

-

-

-

-

Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин, які віднесені до основних джерел викидів відсутні

1.2) Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин, які віднесені до інших джерел викидів

Номери джерел викидів: _______________________

Таблиця 9.2.

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений граничнодопустимий викид. мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

 

 

 

 

Організовані джерела викидів - відсутні

1.3) Для неорганізованих джерел викидів № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 нормативи граничнодопустимих викидів не встановлюються. Регулювання здійснюється за наступними вимогами:

- використання технологічного обладнання, апаратів, верстатів мають здійснюватись з дотриманням технологічних режимів та умов, що передбачені технологічною документацією;

- утримання технологічного обладнання у повній технічній справності;

- використання у роботі обладнання відповідних матеріалів, що передбачені технічною та проектною документацією.

1.3) Таблиця 9.3. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів, що відводяться від окремих типів обладнання

Джерело утворення

Забруднююча речовина

Максимальна масова концентрація забруднюючої речовини, мг/м3

Технологічний норматив допустимих викидів відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений гранично допустимий викид, мг/м3

Строк досягнення затвердженого значення гранично допустимого викиду

найменування, марка, вид палива

номер

код

найменування

поточний

перспективний

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Джерело № ___

Обсяги викидів, що відводяться від окремих типів обладнання – відсутні.


1.4) Заходи щодо здійснення контролю за дотриманням затверджених нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин.

Для проведення даного виду робіт в зв’язку з відсутністю власної лабораторії рекомендується залучати спеціалізовану лабораторію.

   Контроль за дотриманням встановлених ГДВ підлягають виключно організовані джерела викидів забруднюючих речовин, оскільки нормативи ГДВ для неорганізованих джерел не встановлюються.

 

Таблиця 9.4. Перелік заходів щодо здійснення контролю за дотриманням встановлених технологічних нормативів викидів, що відводяться від окремого типу обладнання

Номер джерела викиду

Джерело утворення

Назва забруднюючої речовини

Затверджений гранично допустимий викид, мг/м3

Періодичність вимірювання

Методика виконання вимірювань

Місце відбору проб

найменування, марка, вид палива

номер

1

2

3

4

5

6

7

8

-

-

-

-

-

-

-

-

Контроль за дотриманням встановлених технологічних нормативів викидів, що відводяться від окремого типу обладнання – не здійснюється, так як організовані джерела викидів відсутні.

 

1.5) Таблиця 9.5. Дозволені обсяги залпових викидів

Номер джерела викиду

Забруднююча речовина

Максимальна масова концентрація, мг/м3

Потужність викиду

Періодичність, раз/доба, місяць, рік

Тривалість викиду, хвилин, годин

Річна величина залпових викидів, т/рік

код

найменування

г/с

кг/год

1

2

3

4

5

6

7

8

9

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Джерела утворення відсутні

Примітка:

дозволений обсяг залпових викидів не повинен перевищувати 3-кратне значення гранично допустимого викиду відповідно до законодавства.

 

15.1.Умови, які встановлюються в дозволі на викиди

1.1)  До викидів забруднюючих речовин (в тому числі, до технологічного процесу, обладнання та споруд, очистки газопилового потоку)

1.1.1)  Не для одного з вказаних дозволених видів викидів в атмосферу не повинні перевищуватися гранично допустимі рівні викидів, наведені в розділі "Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами". Інших викидів в атмосферу, що чинять суттєвий вплив на навколишнє середовище, бути не повинно

1.1.2)  Статистичні звіти про викиди в атмосферу повинні надаватися Уповноваженому державному органу. Наведена в таких звітах інформація повинна готуватися у відповідності з інструкціями з даного питання

1.2) До технологічного процесу

1.2.1)  Необхідно забезпечити контроль за точним дотриманням технологічного регламенту виробництва підприємства

1.2.2)  Забороняється продувка та чистка обладнання, газоходів, в яких зберігались забруднюючі речовини, ремонтні роботи, пов'язані з підвищенням виділень шкідливих речовин в атмосферу

1.2.3)  Експлуатувати обладнання з дотриманням вимог технологічного регламенту, усіх правил і норм охорони праці, пожежної безпеки і промсанітарії

1.2.4)  Оператор повинен забезпечити, щоб всі роботи на об'єкті робились таким чином, щоб викиди в атмосферу та/або запах не призводили до суттєвих незручностей за межами об'єкту або до суттєвого впливу на навколишнє середовище

1.2.5)  Ведення технологічного процесу й обслуговування обладнання в суворій відповідності з керівництвом по експлуатації, проектною документацією, виробничими інструкціями, інструкціями з техніки безпеки, протипожежної та екологічної безпеки.

1.2.6)  Вести контроль за справністю обладнання, контрольно-вимірювальних приладів, засобів автоматизації, блокувань і сигналізації.

1.3) До обладнання та споруд

1.3.1)  При проведенні реконструкції, модернізації, введенні нових потужностей виробництва підприємство повинно керуватися чинним природоохоронним законодавством України.

1.3.2)  Експлуатація технологічного обладнання підприємства повинна здійснюватись згідно вимог технічної документації по їх застосуванню (технічного паспорту), який надається виробником обладнання, що забезпечить неможливість виникнення нештатних ситуацій.

1.3.3)  Виконувати вимоги правил у частині будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском: а) забезпечення надійної герметизації апаратів, технологічних трубопроводів і арматури, що зводять до мінімуму витоки рідкої та парової фази; б) своєчасне та якісне проведення ремонтів обладнання і апаратів; в) дотримання правил безпечного ведення ремонтних, газонебезпечних і вогневи робіт. г) утримання у справності електрообладнання, заземлення, ізоляції й огородження струмоведучих частин; д) виключення іскроутворення і застосування відкритого вогню.

1.4) До очистки газопилового потоку

Газоочисне устаткування – відсутнє.

1.5)  Виробничий контроль

1.5.1)  Гранично допустимі викиди в атмосферу в рамках Дозволу повинні тлумачитися наступним чином:

а)  Періодичний моніторинг:

1.5.1.1.1. Для будь-якого параметру, вимірювання якого в силу особливостей пробовідбору/аналізу за 20 хвилин неможливо, необхідно встановити придатний період пробовідбору, а отримані при таких вимірах величини не повинні перевищувати гранично допустиму величину дозволених викиді

1.5.1.1.2. Результати вимірювань масової концентрації забруднюючої речовини, які характеризують вміст цієї забруднюючої речовини за двадцятихвилинний проміжок часу по всьому вимірному перерізу газоходу, вважаються такими, що не перевищують значення відповідного нормативу граничнодопустимого викиду, якщо значення кожного результату вимірювання не перевищують значення встановленого нормативу граничнодопустимого викиду

1.5.1.1.3. Гранично допустима інтенсивність викидів повинна розраховуватися на основі концентрацій як середня величина за певний період часу, помножена на величину відповідної масової витрати. Не один з визначених таким чином показників не повинен перевищувати гранично допустиму величину інтенсивності викидів

1.5.1.1.4. Для всіх інших параметрів, не один із середніх показників за 20 хвилин не повинен перевищувати гранично допустиму величину дозволених викидів

1.5.2)  Гранично допустимі концентрації для викидів в атмосферу, встановлені в Дозволі, повинні досягатися без розбавлення повітрям та повинні ґрунтуватися на величинах обсягу газів, призведених до наступних нормальних умов:

а)  У випадку газів (окрім продуктів спалювання):

1.5.2.1.1. Температура: 273К, тиск: 101,3 кПа (без виправлень на вміст кисню та вологості).

а)  У випадку газоподібних продуктів спалювання:

1.5.2.2.1. 3% кисню для рідкого та газоподібного палива, 6% кисню для твердого палива.

1.5.2.2.2. 15% кисню для газових турбін та дизельних двигунів

1.5.3)  Оператор повинен залучати спеціалізовані лаборатої (акредетовані) з метою проводення відбіру проб, аналіз, вимірювання, дослідження, обслуговування та калібрування відповідно до розділу "Перелік заходів щодо здійснення контролю за дотриманням затверджених нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин та умов дозволу на викиди".

1.5.4)  Оператор повинен забезпечувати постійний та безпечний доступ к точкам відбору проб для контролю викидів в атмосферне повітря, а також безпечний доступ до будь-яких інших точок пробовідбору та моніторингу, відповідно вимогам чинного законодавства.

1.6)  До адміністративних дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру

1.6.1)  Суб’єкт господарювання (Оператор) повинен направляти повідомлення, як по телефону, так і по факсу (якщо є така можливість) в органи МНС як можливо скоріше (на скільки це практично можливо), після того, як відбувається щось з наступного:

а) Будь-який викид, який не відповідає вимогам Дозволу

б) Будь-яка несправність чи поломка контрольного обладнання або обладнання для моніторингу, яка може призвести до втрати контролю за системою попередження забруднення.

в) Будь-яка аварія може створити загрозу забруднення повітря або може потребувати екстрених заходів реагування. У якості складової частини повідомлення, Оператор повинен вказати дату та час такої аварії, привести докладну інформацію про те, що сталося та заходи, прийняті для мінімізації викидів і для попередження подібних аварій в майбутньому

1.6.2)  Оператор повинен документально фіксувати будь-які аварії, вказані в попередньому пункті даної умови. В повідомленні, яке надається, повинна наводитися докладна інформація про обставини, які призвели до аварії та про всі прийняті дії для мінімізації впливу на навколишнє середовище та для мінімізації обсягу утворених відходів.

1.6.3)  Звіт за довільною формою про всі зафіксовані аварії повинен надаватися в Департамент в якості складової частини Річного екологічного звіту. Наведена у такому звіті інформація повинна готуватися у відповідності з інструкціями, затвердженими Міністерством надзвичайних ситуацій України

1.6.4)  Інформування та підготовка персоналу. Оператор повинен ввести в дію і підтримати в дії процедури для визначення необхідних сфер підготовки персоналу для всіх співробітників, робота яких може здійснити суттєвий вплив на забруднення атмосферного повітря. Повинна підтримуватися відповідна документація про підготовку персоналу. Персонал, який виконує спеціальні завдання, повинен володіти необхідною кваліфікацією (необхідною освітою, підготовкою та/або досвідом роботи).

 

Збір зауважень громадських організацій та окремих громадян по даному питанню проводить (протягом 30 календарних днів з дати публікації повідомленняЖитомирської ОВА: 10014, м. Житомир, майдан ім. С.П.Корольова,1 тел. (0412) 47-08-57, 47-11-09. ел. пошта: ztadm@apoda.zht.gov.ua

 

Зауваження та пропозиції приймаються до розгляду протягом 30 календарних днів з дати опублікування інформації в газеті «Малинські новини» від 01.02.2024 за №5, у термін до 02.03.2024